Binance – recenze burzy, poplatky

binance-2

Binance je populární kryptoměnová burza, která vznikla v roce 2017 v Číně. Primárně byla zaměřená na asijské trhy. Od března 2018 má však burza sídlo na Maltě, funguje ve 14 jazykových mutacích a dostala se na první místo v žebříčku světových burz. Jaké funkce Binance nabízí? A jak burza Binance funguje?

V současné době trh s digitálními měnami, tzv. kryptoměnami nabízí mnoho možností. Výběr správné burzy pro nákup kryptoměn pro začínající i zkušené uživatele kryptoměn může být docela oříšek.

Binance však už není jen kryptoměnovou burzou. Nyní zpracovává kromě převodů a obchodů s kryptoměnami i širokou škálu běžných měn, jako jsou eura, dolary či libry.

Velkým hráčem na poli kryptoměnových burz je také burza Cryptopia, založená v roce 2014 na Novém Zélandě.

binance-poplatky-4557065
Binance je největší kryptoměnová burza na světě se širokou nabídkou obchodovatelných kryptoměn.

Binance své služby nabízí přes web binance.com. Jedná se o centralizovanou burzu, která klientům vedle spekulací na pohyb kryptoměn poskytuje i digitální peněženku, spořící účty a také půjčky. Nabízí nákup umění v podobě non-fungible tokenů (NFT).

Obchodní platformy Binance mají český překlad, u smlouvy a dalších dokumentů však překlad stále chybí. Česky se uživatel nedomluví ani se zákaznickou podporou.

Tento článek s recenzí na burzu Binance vysvětlí vše, co je potřeba o Binance vědět. Čtenář se dozví, jak burza Binance funguje, jaké kryptoměnové páry lze směňovat, jaké jsou Binance poplatky, jak vybrat peníze z Binance, jaká jsou bezpečnostní pravidla a mnoho dalšího.

Článek také přináší návod, jak se na Binance registrovat a jak s obchodováním začít.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u eToro ke vzniku ztráty.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Kde obchodovat s kryptoměnami?

Kryptoměny lze obchodovat na různých platformách a burzách, které poskytují různorodé možnosti pro investování. Jednou z populárních možností je využít služeb brokera, jako je například eToro, který zjednodušuje obchodování a poskytuje přístup k rozsáhlé nabídce digitálních aktiv.

eToro je mezinárodní obchodní platforma, která si získala popularitu u více než 30 milionů uživatelů, což činí eToro jedním z největších brokerů v oblasti kryptoměnového obchodování.

Na platformě eToro mají klienti přístup k pestré nabídce kryptoměn, která zahrnuje 74 různých digitálních aktiv. V nabídce lze nalézt nejznámější kryptoměny jako je Bitcoin, Ethereum či Cardano, jakož i ty méně známé, například Tezos či Polkadot. Tato nabídka je pravidelně aktualizována a rozšiřována, aby investoři mohli využívat nových příležitostí na trhu.

eToro je přívětivou platformou i pro začátečníky, jelikož nabízí jednoduché uživatelské rozhraní a nástroje pro sledování a analýzu trhů. S možností sociálního obchodování mohou noví investoři sledovat a kopírovat strategie zkušených obchodníků, což zvyšuje jejich šance na úspěch na kryptoměnových trzích.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u eToro ke vzniku ztráty.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Platforma burzy Binance

Na hlavní stránce burzy Binance je velké množství elementů, tlačítek a informací. Uživatel tak má sice přístup prakticky ke všemu, co kryptoměnový trh nabízí, na jednom místě. Na druhou stranu toto množství tlačítek může odradit nové zákazníky, kteří ještě nejsou v kryptoměnách dostatečně zběhlí.

Platformu Binance a její různé služby by však měl zvládnout používat každý, kdo má zkušenosti s digitálními měnami a trochu znalostí fungování kryptoměnových směnáren. Naopak pro méně zkušené se doporučuje česká směnárna Simplecoin.

Platforma nabízí tři možnosti obchodování s digitálními měnami – základní, klasickou a pokročilou. Hlavní rozdíl mezi základní a dalšími verzemi spočívá v tom, že pokročilejší verze nabízejí hlubší technickou analýzu hodnoty digitálních měn v čase.

binance-recenze-9762164
Binance nabízí tři platformy obchodování – základní, klasickou a pokročilou. Na obrázku je klasická platforma.

Základní platforma neboli Portál pro směnu a OTC je poměrně jednoduchá. Uživatel zvolí, za kterou měnu chce nakupovat a měnu, kterou chce koupit. Poté zadá množství, které chce utratit nebo které chce naopak ze směny získat. Automaticky se dopočítá zbytek a směna se provede. Tím je nákup kryptoměn proveden.

Klasická platforma je o dost složitější. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak svíčkový graf a formulář pro zadávání nákupních či prodejních příkazů. V pravém sloupci lze najít seznam dalších aktiv a historii provedených obchodů (jak uživatelových, tak i ostatních obchodníků).

Ve třetí, Pokročilé platformě, lze najít prakticky velmi podobné nástroje, jako v platformě Klasické. Jsou jen trochu jinak přeskládané. Pokročilá platforma nabízí plný přístup ke všem obchodním nástrojům.

Dá se obchodováním na burze uživit, nebo je jen přivýdělkem? Ať už jako pouhý přivýdělek nebo hlavní činnost, vydělávat přes internet je možné.

TIP: Obchodování s kryptoměnami jde provádět i na burze Coinbase. Jaké jsou poplatky za transakce a poskytování?

Registrace a přihlášení do Binance – jak začít

Pro používání burzy Binance je třeba nejprve vytvořit účet. Proces registrace je poměrně jednoduchý a rychlý. Menší zdržení může nastat v případě verifikace identity uživatele. Založení účtu na platformě Binance je zdarma.

Registrace na Binance – návod

V registračním formuláři se vyplní email a zadá heslo, poté posunutím tlačítka uživatel potvrdí, že není robot a podívá se do své emailové schránky.

Emailem dostane potvrzovací zprávu, ve které najde šestimístný kód. Ten zadá do nově otevřeného políčka na registrační stránce. Účet je v tu chvíli aktivní, avšak doporučuje se ho zabezpečit.

Ihned po registraci na Binance má uživatel k dispozici plnohodnotný účet s denním limitem na vklady a výběry ve výši až 2 bitcoiny. Výběry ve fiat měnách jsou nedostupné.

Pro úroveň 2, která umožňuje obchodovat až 100 bitcoinů denně, nákup kartou až do 110 000 Kč a maximální denní výběry 5 000 EUR, je potřeba projít verifikačním procesem.

binance-navod-7960028
K obchodování na Binance burze je třeba mít založený účet. Je to rychlé, jednoduché a zdarma.

Ověření účtu na Binance

Chce-li uživatel vkládat a vybírat peníze či kryptoměny, vybírat ve fiat měnách, obchodovat nebo používat další jejich nástroje, je nutné projít tzv. KYC verifikací.

Proces ověření účtu spočívá v tom, že Binance poskytne uživatel své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti a také selfie pomocí webkamery nebo mobilního telefonu tak, aby bylo vidět, že občanský průkaz, řidičský průkaz či pas nahraný v předešlém kroku je opravdu uživatelův.

Následně musí uživatel počkat, až bude uživatel schválen. Doba ověření se může lišit v závislosti na tom, jak jsou zaměstnanci podpory webu vytížení. Většina ověření je hotova do několika hodin, avšak může trvat i několik dní.

Mobilní aplikace Binance

Binance kromě webových platforem nabízí také velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci, která nabízí velkou škálu možností a funkcí. Lze si ji jednoduše a zdarma stáhnout přes odkaz nebo QR kód na webových stránkách.

Obchodování se širokou škálou kryptoměn s Binance App je snadné a bezproblémové. Bezplatná obchodovací aplikace napojí uživatele na stroj odpovídající světové třídě, který podporuje až 1,4 milionu transakcí za sekundu.

Binance uvádí, že veškeré finanční prostředky jsou SAFU s jejich nejmodernějším bezpečnostním protokolem, čímž je zajištěna nepřetržitá ochrana finančních prostředků uživatelů. K zabezpečení používají velký počet vrstev, aby uživatelé mohli bezpečně uložit svůj digitální majetek a bezpečně obchodovat z mobilní obchodní aplikace. 

aplikace-binance-3515616
Obchodovat na Binance lze i pomocí mobilní aplikace.

Jak vložit a vybrat peníze z Binance – vklad, výběr, SEPA

Aby mohl uživatel s obchodováním na Binance začít, potřebuje na svůj účet vložit finanční prostředky. Udělá tak pomocí tlačítka Vklad (Deposit), které nalezne pod záložkami Peněženka (Wallet) > Přehled (Overview).

Dříve bylo možné vložit pouze kryptoměny, dnes lze vložit i EUR či USD, a to bankovním převodem nebo platební kartou. Vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance zatížen poplatkem kolem 2%.

Pokud uživatel zvolí možnost Vložit hotovost (Deposit Cash), má na výběr několik meto. Ať už SEPA platba v EUR, využití platební brány nebo využití platební karty.

Pokud uživatel zvolí možnost Vložit kryptoměnu (Deposit Crypto), pak má na výběr několik stovek kryptoměn, které Binance podporuje. Může se jednat o BTC, ETH, MANA, nebo třeba YFI. Vkládat lze téměř vše.

V případě, že uživatel ještě vklad danou kryptoměnou neprováděl, je nutné nechat si vygenerovat vkládací adresu. To udělá tlačítkem Získat adresu.

Chce-li uživatel poslat peníze svůj bankovní účet, nebo kryptoměny do své peněženky, proces je poměrně snadný. Stačí začít přihlášením do účtu a pokračovat přechodem na výpis spotové peněženky. Zvolí se tedy tlačítka Peněženka – Přehled, poté Vybrat.

Následně je uživatel přesměrován na stránku s formulářem pro výběr měny nebo kryptoměny. Po zvolení kryptoměny je třeba zadat přijímací adresu, na kterou budou tokeny/mince odeslány. 

Binance peněženka

Binance má svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet. Na peněženku lze ukládat všechny populární kryptoměny (BTC, LTC, ETH atd.) a také všechny tokeny, které podporuje Binance Chain.

Trust Wallet má mnoho zabezpečovacích funkcí a její chod je naprosto bezproblémový.

Krypto peněženka je jednou z věcí, kterou musí řešit každý, kdo se rozhodne své investiční portfolio rozšířit o virtuální měny. Jaká je nejlepší peněženka na kryptoměny?

binance-penezenka-8718298
Trust Wallet je oficiální peněženka Binance na ukládání kryptoměn.

Jak obchodovat na Binance

Obchodování na Binance je poměrně jednoduché, pokud má uživatel už zkušenosti a používal jakoukoli jinou kryptoměnovou burzu.

Přibližně 30 nejznámějších kryptoměn lze kupovat nebo prodávat přímo za fiat měny (zejména EUR a USD). Ostatní kryptoměny se obchodují v páru s jinou kryptoměnou. Nejčastěji je druhou kryptoměnou BTC.

Minimální objednávka přes burzovní platformu je 10 dolarů, respektive 0,0001 BTC.

K obchodování na burze Binance je třeba mít peníze v Peněžence, dále se zvolí požadovaná kryptoměna v sekci Trhy (Markets) a klikne se na tlačítko Obchodovat (Trade).

Uživatel dále nastaví parametry objednávky. Do kolonky Částka (Amount) vyplní velikost objednávky. Pokud zadává limitní objednávku, tak je třeba vyplnit také požadovanou cenu Cena (Price). Následně se objednávka potvrdí kliknutím na zelené tlačítko Koupit BTC.

Tím se kryptoměna uloží do Peněženky.

burza-binance-5768691
Nákup kryptoměny na Binance pomocí karty je poměrně jednoduchý a rychlý.

Podporované kryptoměny

Společnost Binance je oblíbená za širokou nabídku podporovaných kryptoměn. Uživatelé mohou platformu používat pro více digitálních měn, mimo jiné pro Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, EOS, Dash, LiteCoin, NEO, GAS, Zcash, Ripple a další.

Jak již bylo uvedeno, Binance podporuje také řadu tokenů, a to v rámci výpisů ICO. S ohledem na to mohou uživatelé platformu využívat k obchodování s těmito tokeny také se ziskem.

Binance velmi rychle přidává nové mince a tokeny po jejich ICO, což obvykle znamená, že je možné tyto tokeny nakoupit levně. To umožňuje větší zisk v budoucnu.

V současné době nabízejí obchodní páry s BTC, BNB, ETH a USDT.

Co jsou vlastně kryptoměny, odkud se berou a jak do kryptoměn investovat? Investuje-li člověk do kryptoměn, měl by také vědět, že má povinnost své zisky danit. Jak na zdanění kryptoměn se lze dozvědět v podrobném článku.

ICO společnosti Binance – kryptoměna BNB neboli Binance Coin

Dále je třeba zmínit Binance Coin, který byl vydán během vlastní ICO směnárny Binance. Binance Coin lze použít k placení poplatků a bude také figurovat v budoucích plánech Binance na vytvoření decentralizované burzy, ve které bude tvořit jednu z klíčových základních měn.

Nákup samotné mince Binance se jeví jako dobrá investice do budoucna, protože burza plánuje využít své zisky k tomu, aby každé čtvrtletí odkoupila část mincí a zničila je. Tím sníží jejich nabídku a zvýší jejich hodnotu pro držitele.

Poplatky u Binance

V době psaní tohoto článku si Binance účtuje průměrný poplatek 0,1 % z každého obchodu, který uživatel provede. Binance poplatky zobrazuje ještě před potvrzením transakce, takže uživatel vždy ví, kolik zaplatí.

Pokud objednávku uživatel nezadává přes burzovní platformu a nakupujete přes platební kartu, Binance si naúčtuje zvýšený poplatek 1,8 %.

Vklady pomocí kryptoměn jsou bezplatné. Za vložení eur platební kartou si Binance účtuje 1,8 %, bankovní převod (SEPA) je zdarma.

Za výběry kryptoměn se platí poplatek sítě níže. Výše poplatku závisí na aktuálním vytížení sítě. Za výběry v EUR se platí 0,8 € (SEPA) nebo 1 % (platební karta). Výběr pomocí SWIFT (USD) stojí 30 dolarů.

Binance poplatky je také možné snížit.

Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem Binance Coin (BNB). Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce Ovládacího panelu účtu nebo na stránce s výpisem poplatků.

Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se budou automaticky strhávat. Za to uživatel získá slevu na poplatcích ve výši 25 %.

Další možností, jak snížit Binance poplatky, je obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatí, tím více je sníží.

Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje nějaké poplatky za výběry. Poplatky za výběr se u jednotlivých digitálních měn obvykle liší. Například za výběry bitcoinu se účtuje 0,0005 a za výběry ETH 0,005 poplatku.

Pokud jde o limity převodů, počet mincí, které je možné vložit, tak ten není omezen. Bez získání ověření jsou však uživatelé omezeni, kolik mohou vybrat.

binance-kontakt-1821329
Sazby některých poplatků u Binance.

Zabezpečení účtu a financí na burze Binance

Binance je poměrně mladá burza, avšak její zabezpečení se řadí mezi ty nejlepší. Uložení kryptoměn řeší Binance podobně jako ostatní velké burzy.

Většina coinů je uložena na offline peněženkách, takže na ně hackeři nemůžou. Jen malé procento kryptoměn zůstává na online peněženkách, které jsou připojené k internetu. O zabezpečení účtu se stará také dvoufaktorová autentizace (2FA).

2FA spočívá ve dvojím ověření identity. Metoda je jednoduchá a efektivní, proto ji využívají i různé banky a platební systémy. K přihlášení do systému a provádění výběrů je třeba znát heslo a také jednorázový kód. Tento kód vygeneruje mobilní aplikace nebo přijde emailem či SMS zprávou.

Navzdory silnému zabezpečení se Binance v roce 2018 stala terčem hackerského útoku, při kterém ztratila přes 7,000 bitcoinů (40 milionů USD podle tehdejšího kurzu). Klientů se ovšem tato krádež naštěstí nedotkla, protože burza vzniklé škody uhradila z vlastních záloh a hacker byl dopaden.

Protože tento hack byl umožněn tím, že lidé zadali své přihlašovací údaje k webu a 2FA údaje do falešné webové stránky, měli by se uživatelé před přihlášením vždy ujistit, že jsou na správné webové adrese Binance.

Doporučuje se, aby stránka byla uložená v záložkách a používána k přístupu pouze přes záložky, nikdy neklikat na odkazy z e-mailů, Twitteru, Telegramu atd.

Tato událost hodně přispěla k posílení důvěry v Binance. Nejenže automatické procesy Binance zachytily pokus o hacknutí dříve, než kdokoli přišel o jakékoli prostředky, od té doby navíc Binance nabídla odměnu 250 000 dolarů každému, kdo pomůže chytit hackery.

binance-burza-6913763
O zabezpečení účtu Binance se stará dvoufaktorová autentizace (2FA).

Binance kontakt

Zákaznickou podporu Binance lze kontaktovat pouze přes speciální formulář. Email, chat a telefonní kontakt na oficiálním webu chybí.

I když by oblast podpory na Binance mohla projít trochou vylepšení, je možné prohlásit, že tým péče o zákazníky je schopen nabídnout profesionální pomoc uživatelům. Odpověď zákaznické podpory dostane uživatel e-mailem.

Kromě týmu péče o zákazníky nabízí Binance sekci „Často kladených otázek“ a články, které mají uživatelům pomoci s používáním burzy a jejím fungování.

Závěr – Binance recenze a zkušenosti

V současné době je burza Binance schopna zpracovat přibližně 1,4 milionu příkazů každou sekundu, a proto je jednou z nejrychlejších burz dostupných na trhu.

Jak uvádí recenze Binance, jedná se o kvalitní a důvěryhodnou burzu. Obchodníci v recenzích vyzdvihují například přívětivé poplatkybohatou nabídku kryptoměn či široké možnosti pro zkušené obchodníky.

Burza funguje na všech zařízení, včetně webu, Androidu, WeChatu a HTML5. Binance nabízí vícejazyčnou podporu v čínštině, angličtině, korejštině a japonštině.

Platformy jsou rychlé, stabilní a fungují dobře i při větším vytížení

Je pravděpodobné, že se Binance bude i nadále rozvíjet a nabízet svým uživatelům skvělé služby směnárny digitálních měn.

Několik obchodníků si stěžovalo na pomalou zákaznickou podporu nebo na komplikace při výběru peněz (nutnost poskytnout dodatečné dokumenty a informace).

V online diskusích lze najít také několik zpráv o vykradených účtech. Jedná se ovšem o ojedinělé případy, takže lze předpokládat, že chyba byla na straně uživatelů.

K poslednímu nedostatku patří obchodní podmínky a další důležité dokumenty, které jsou dostupné pouze v angličtině. Čeští uživatelé se musí obejít bez CZK účtů a bez kompletní podpory češtiny.

S klidem je možné zařadit Binance do seznamu nejlepších kryptoměnových burz.

Jak zhodnocovat úspory, aby neztrácely na hodnotě, by chtěl vědět každý. Tipy, jak zúročit peníze, lze najít v tomto článku.

Nechce-li člověk investovat do kryptoměn, za zvážení stojí investice do nemovitostí nebo třeba investičního zlata.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang